Egyél velem könyvet!

KönyvParfé

KönyvParfé

Beh Mariann: A ​kert konyhája

Bodzaszörp akáccal és rózsával

2019. május 30. - KönyvParfé

2_10.jpgNéha eljátszadozom a gondolattal, hogy vajon gyermekkorunk kedvelt mesehősei milyen életet élnének napjainkban? A Kockásfülű nyúl bizonyára a helikopteres mentőknél kapna állást, hiszen propellernek használt hosszú fülei segítségével könnyedén szeli az eget, így hihetetlen gyorsan képes segíteni a bajba jutott embereken. Szerintem Pom Pom a Fővárosi Nagycirkuszban dolgozna illuzionistaként, és bámulatos sebességgel alakulna át szőrpamaccsá, parókává, egyujjas kifordított bundakesztyűvé, szobafestőpemzlivé, vagy papucs orrán pamutbojttá. A Süsüből ismert Sárkányfűárus, minden bizonnyal egy menő éttermet vezetne, tele ínycsiklandozó ételekkel, melyek a természetben fellelhető növények hihetetlen sokszínűségét hivatottak bemutatni. És ha csak egy kis esze van, Beh Mariannt fogadja fel séfnek! Igen, úgy gondolom ő lenne a legjobb választás erre a feladatra. Boszorkányos ügyességgel készítene ízletes ételeket, melynek friss fűszereit az általa művelt kert növényei adnák. Mmmm, érzem is a fenséges illatokat!

Tovább

Rita Falk: Sertésfej ​al dente (Franz Eberhofer 3.)

Krumplisaláta (verhetetlen!)

2019. május 20. - KönyvParfé

3_6.jpgBár nemrégiben megjelent hazánkban Rita Falk Franz Eberhofe-sorozatának negyedik kötete, hozzám csak néhány hónapja jutott el a harmadik rész, a Sertésfej al dente. A Télikrumpligombóc és a Gőzgombóc blues után  már egészen otthonosan mozgok Niederkaltenkirchenben, ahol természetesen mindig történik valami. Régi ismerősként üdvözöltem újra Wolfit, a kocsmárost, Flötzingert, a "buheráló" szerelőt, Simmelt, a mészárost és természetesen az Eberhofer családot. Franz semmit sem változott az utolsó találkozásunk óta, Nagyi még mindig istenien főz, a házból esténként teljes hangerővel ordít a Beatles, és Leopold ugyanolyan "nyálas disznó", mint ahogy kedvenc zsarunk állítja.

Tovább

Don Rosa: Dagobert ​bácsi élete - Az első ötven év

Dollár chips

2019. május 16. - KönyvParfé

2_7.jpgKönyvtárba járni azért is jó, mert olyan könyvekre bukkanhatsz, amelyekről eddig még csak nem is hallottál. Nekem pár hete egy igazi gyöngyszemet sikerült hazavinnem, méghozzá a képregényes szekcióból. Dagobert bácsival először 1992-ben, a vasárnap délutáni Disney mesedélutánok alkalmával találkoztam. Ezek a hétvégi mozizások, gyakorlatilag bearanyozták a 90-es éveimet, bár talán ezzel nem voltam egyedül. Nálunk az egész család ott kucorgott a kanapén, várva, hogy elkezdődjön a tévében egy újabb kaland. Hol Zorró, hol Balu kapitány volt a kedvenc, na meg persze a  Kacsamesék, vagy más néven a Ducktales. Imádtam Dagobert bácsi és a többi kacsa történetét, pláne, hogy megelőzte mindig egy dallamtapadós főcímdal.

Tovább

Adam Bray: Marvel ​Studios – Szereplők nagykönyve

Kakaós Kicsi Groot keksz

2019. május 13. - KönyvParfé

p1070708.jpgA szuperhősök valahol mindig is részei voltak a kultúrának. Szinte minden népcsoport mitológiájában szerepelnek természetfeletti képességekkel bíró hősi alakok, akik amellett, hogy hihetetlen dolgokra képesek, nagyon is emberiek és esendőek. Az utóbbi időben szinte ellepték a mozikat a szuperhősök, mi pedig imádjuk őket.
Ki Amerika Kapitányért, ki Hulkért van oda, míg másnak Thor a kedvence. Egytől egyik őrült figurák, akik folyamatosan megmentik a világot. Naná, hogy szeretnénk rájuk hasonlítani és birtokolni a szuperképességeiket!
Gondoltad volna, hogy az 1938-ban megalkotott Supermant tartják az első igazi szuperhősnek? Sokan úgy vélik, az összes többi karakter valamilyen módon az ő utánzata. Nos, talán ezzel lehetne vitatkozni, az viszont tény, hogy a világháború környékén volt igény leginkább az ilyen típusú képregényekre. A fronton szolgáló katonáknak küldték őket; így az sem véletlen, hogy abban az időben alkották meg Amerika Kapitányt is.

Tovább

Alastair Fothergill - Keith Scholey: A ​mi bolygónk

Föld süti

2019. május 11. - KönyvParfé

p1070717_1.jpgA mi bolygónk, a Netflix, a Silverback Films és a WWF együttműködésének eredményeként megvalósuló, Our Planet című természetfilm-sorozatra épül. Alastair Fothergill csaknem harminc éven át dolgozott a BBC-nél, és olyan produkciókban működött közre, mint A kék bolygó, vagy a Bolygónk a Föld. Keith Scholey zoológiából doktorált, majd 1982-ben kutatóként a BBC-hez csatlakozott és együtt dolgozott David Atthenborough-val Az élő bolygó című sorozatban.
Alastair és Keith közös munkájának eredménye lett A mi bolygónk, mely igazán különleges kiadvány, ugyanis ez a könyv nemcsak azért született meg, hogy megmutassa, mennyire csodálatos és páratlan a Föld élővilága, hanem rávilágít arra is, hogy bolygónk fennmaradása a mi kezünkben van, és ha nem vigyázunk rá, 
visszafordíthatatlan károkat okozhatunk.

Tovább
süti beállítások módosítása